2018. aasta dirigent-muusikaõpetaja on Silja Otsar

26. jaan. 2018. aasta dirigent-muusikaõpetaja on Silja Otsar


26. jaanuaril 2019 Estonia kontserdisaalis toimunud Kooriühingu aastapreemiate galal anti dirigent-muusikaõpetaja preemia Silja Otsarile, kelle esitas nominendiks muusikaõpetajate liit. Nominentideks olid lisaks Otsarile veel Ulrika Grauberg, Kadi Härma, Grete Koik, Jana Perens ja Urve Uusberg.

Silja Otsar töötab muusikaõpetajana Parksepa Keskkoolis, Võru Gümnaasiumis ja Võru Muusika­koolis ning on olnud erakordselt aktiivne nii õpetajana ainetundides, õpilastele tunnivälise tegevuse organiseerimisel, koorijuhina paljude kooride ees ning kohaliku muusikaelu edenda­misel. Regulaarselt külastatakse koos õpilastega ooperietendusi, osaletakse laulupäevadel ja -pidudel ning kontsertreisidel. Võru Gümnaasiumis on väga populaarsed aktiivse musitseerimise valik­aine­kursused „Teeme muusikat“.

2019. aasta üldlaulupeoks valmistub õpetaja Silja Otsar kaheksa kooriga: Parksepa Keskkooli mudilas-, poiste-, laste- ja segakoor, Võru Gümnaasiumi segakoor ja Võru Noortekoor, täis­kasvanute segakoor Hilaro ja naiskoor Lapi Laulijad. Hilaro valmistab ette ka valikkooride kava.

Valik Silja Otsari tegemisi 2018. aastal:

  • Veebruaris esietendunud muusikaline kava „Ma Sulle kirjutan, Eestimaa“ tunnistati Võru Gümnaasiumi aasta teoks.
  • Märtsis lõppes Võru Gümnaasiumi noortekoori ja Hilaro koostöö ameerika dirigendi Kevin Meidli ja ameerika muusikaga üllatavalt: ühisproovide ja kontserdi järel kutsuti noored kontserte andma USA-sse.
  • Märtsis toimunud üleriigilisel muusikaõpetuse olümpiaadil saavutasid Silja Otsari õpi­lased erinevates vanuserühmades II ja III koha. Rahvusvahelisel olümpiaadil aprillis võitis tütar Hellika Otsar esikoha. 
  • Aprillis jõudsid mitmed õpilased parimate hulka solistide konkursi „Võrumaa Laulu­karussell 2018“ finaalkontserdil, mille üks peakorraldaja oli Silja Otsar.
  • Mais toimus Võrumaa tantsupidu, kus esinesid ka maakonna täiskasvanute koorid, üldjuhiks Silja Otsar.
  • Juunis oli Silja Otsar muusikaliseks juhiks viiendat korda toimunud võrukeelsel laulupeol Uma Pido, mille muusikalise ettevalmistuse juures on ta olnud 2006. aastast alates. Imekspandav on võrukeelse laulupeo populaarsus väljaspool Võrumaad, osalejaid on üle kogu Eestimaa.
  • Suvel oli kiire aeg Võru Gümnaasiumi neidudeansamblil Reha, kes esines pidevalt erinevatel Võrumaa üritustel: Võru lastefestival, kontserdid Kääpal, Antslas, Puigal, Plaanil, Rõuges, Urvastes, Leevil, Aluksnes, Timpris jm.
  • Oktoobris esines Võru Gümnaasiumi 41-liikmeline koor Ameerikas Wisconsini osariigis 14 kontserdi ja töötoaga koolides, kirikutes, andes sealhulgas neli täispika kavaga kontserti. Kaasa võeti ainult eesti koorimuusikat, koori aitas laulupeokava ettevalmis­tustes ka mentor Heli Jürgenson, enne reisi toimusid kontserdid Võrumaal Missos ja Rõuges.

Eesti Muusikaõpetajate Liit õnnitleb nii Silja Otsarit kui ka kõiki nominente, tänab olulise panuse eest Eesti muusikaõpetusse ja kultuuriellu ning soovib jõudu uuteks tegemisteks!