Haridusühenduste suveseminar Moostes 

22. aug. Haridusühenduste suveseminar Moostes 


SA Innove eestvedamisel toimus 8.–9. augustil Põlvamaal Mooste mõisakompleksis suveseminar „Kuju. Koos kujunemine ja kujundamine“, millest võtsid osa pea kõikide aineliitude ja muude haridusühenduste esindajad, samuti e-Koolikoti spetsialistid. Muusikaõpetajaid esindasid EMÕ liidu juhatuse esimees Jaanus Kann ning e-Koolikoti muusikatoimetajad-eksperdid Ester Pomerants ja Inge Lahtmets.

Esimesel päeval analüüsiti haridusühenduste vajalikkust ja rolli tänapäeva haridussüsteemis, otsiti koostöövõimalusi ning arutleti ühiste probleemide üle. Palju kõneainet tekitas arutelu õpetajate kutsetunnistuste süsteemi üle, mille käigus tõstatasid muusikaõpetajad küsimuse, kuivõrd on loovus standardiseeritav.

Õhtuseks külaliseks oli psühholoogiateadlane Grete Arro, kes oma säraval moel tutvustas õppimise ajal ajus toimuvaid protsesse. Esimese päeva lõpetas „Kuldvillaku“ formaadis viktoriin, milles muusikaõpetajate ja SA Innove ühisvõistkond jäi esikohale.

Teisel päeval tutvustas kommunikatsioonispetsialist Mart Soonik kommunikatsioonijuhtimise aluseid ning rühmades prooviti läbi eri suunitlusega kommunikatsiooniplaanide koostamine.

Osalejad kogusid suveseminaril palju nõuandeid, mida nii koostööpartnerite kui ka liikmetega suheldes silmas pidada. e-Koolikoti toimkond astus aga ühe tiigrisammu edasi paremate e-õppematerjalide poole.