Head muusikaõpetajad ja koorijuhid!

09. juuli Head muusikaõpetajad ja koorijuhid!


Pühapäeval kaare ees karikakraste kätega seista oli meeliülendav, ükskõik, kas pilk oli parasjagu suunatud rõõmsate lauljate, väsinud, ent õnnelike kolleegide või pungil täis publikuala poole. Tunnen toimunud peo üle siiralt uhkust ning tahan saata tervitused, kiidu- ja tänusõnad kõikidele lauljatele ning loomulikult peo eestvedajatele, kõikidele abilistele ja vabatahtlikele.

Minu eriline lugupidamine kuulub aga teile, head kolleegid. Nii teile, kes te oma kooridega laulupeole jõudsite, kui ka teile, kelle teekond kaare alla mingil põhjusel katkes. Tänan ka neid, kes ise koore ei juhata, kuid päevast päeva õpilasi muusikat väärtustama õpetavad. Suur tänu muusikakoolide, laulustuudiote ja muusikaringide õpetajatele, kes andeid omalt poolt lihvivad. Ning aitäh lasteaiaõpetajatele, kes tulevastele kooridele, rahvapilli- ja tantsuansamblitele järjekindlalt tugevat vundamenti laovad!

Ükskõik, kui suur kellegi panus möödunud peol ka ei olnud – see panus oli oluline. See, et inimesed ei mahu laulu- ja tantsupeole ära, on märk sellest, et me kõik oleme oma tööd hästi teinud.

Kaunist puhkuseaega kõigile!
Jaanus Kann
Eesti Muusikaõpetajate Liidu juhatuse esimees