Muusikute fond PLMF kutsub 19.02 kl 17 Estonia kontserdisaali!

13. veebr. Muusikute fond PLMF kutsub 19.02 kl 17 Estonia kontserdisaali!


Et tähistada fondi 20. aastapäeva!

Suurejoonelisel galakontserdil esineb koos muljetavaldav hulk Eesti tippsoliste: pianistid Irina Zahharenkova, Kai Ratassepp, Ralf Taal, Piia Paemurru, Tiina Kärblane ja Kirill Lissijenko, viiuldajad Anna-Liisa Bezrodny, Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit, sopranid Pille Lill, Maria Veretenina, Kristina Vähi, Maria Listra ja Marion Melnik, metsosopranid Kadi Jürgens ja Annaliisa Pillak, tenor Oliver Kuusik, bariton Aare Saal, bass Pavlo Balakin, organist Tiia Tenno, saksofonist Virgo Veldi, trompetist Neeme Ots ning duo Andreas Lend (tšello) ja Allan Jakobi (akordion). Kõrvuti tippsolistidega esineb Tallinna Muusika- ja Balletikooli sümfooniaorkester Jaan Otsa dirigeerimisel. Õhtut juhib armastatud teletäht Margit Kilumets.

Galakontsert on osa 14.-21.02 toimuvast XVI Tallinna Talvefestivalist, mille kunstiline juht on Pille Lill. Festivali avakontserdil Rootsi-Mihkli kirikus 14.02 kl 18 rõõmustame linnaelanikke ja külalisi vaba sissepääsuga kontserdiga "Noored talendid sõbrapäeval", kus lavale astuvad Tallinna muusikakoolide noored anded. Mustpeade Majas 15.02 kl 18 esinevad Eesti parimad klaveriduod, Tallinna Raekojas 18.02 kl 18 ooperisolistid Itaaliast ja Lõuna-Koreast ning samas saalis lõpetab festivali 21.02 kl 18 keelpillikvartett Prezioso.

Festivali kava on nähtav https://plmf.ee/et/xvi-tallinna-talvefestival/.

Piletid müügil hinnaga 10-30€ Piletilevis ja kohapeal.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Tallinna Muusika- ja Balletikool, Tallinna Muusikakool, Nõmme Muusikakool, Lasnamäe Muusikakool, Rootsi-Mihkli kirik, Itaalia Suursaatkond Eestis, Metaprint, Selver, Kaubamaja, Nordic Hotel Forum, Shishi, BLRT Grupp, Telegraaf jt.

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt paljude Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Lugupidamisega

Muusikute fond PLMF

https://plmf.ee/et/