Näitus “Minu laulupeo lugu”

10. mai Näitus “Minu laulupeo lugu”


Hea õpetaja!

Kutsume teid õpilastega külastama Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis näitust „Minu laulupeo lugu”!

Tänavu tähistame üldlaulupidude 150. juubelit ning Eesti laulu- ja tantsu juubeliaastat. Traditsioon on hea tervise juures ja tema tähtsus aina kasvab. Oleme näituse juurde koostanud lustaka haridusprogrammi „Lähme laulupeole!”, kus mängime läbi ühe koori teekonna suurele peole.

Kaasavaid tegevusi läbides saavad õpilased teada, millised on erinevad kooriliigid, kuidas nimetatakse erinevaid häälerühmi, kes on eesti tuntumad koorid ja dirigendid. Samuti uurime, miks on laulupeod eestlasele olulised ning kas ja kuidas on neisse suhtumine muutunud erinevate ühiskondlike hoiakute taustal. Kuulame kõige tuntumaid laulupeo laule, piilume peo korraldamise köögipoolele ning julgemad saavad dirigeerimises kätt proovida just selleks näituseks ehitatud dirigendipuldis.

60-minutiline muuseumitund on kohandatud kõikidele kooliastmetele. Kui kevadel ei ole mahti tulla, võib oma tuleku planeerida sügiseks!

Heade soovidega näituse kuraatorid 
Kristo Matson, Kaisa Luik ja Ene Kuljus
P.S.
Muuseumitundide broneerimine: info@tmm.ee Näitus „Minu laulupeo lugu” on avatud 2.05 – 13. 11. 2019 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis (Müürivahe 12, Tallinn).
Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kell 10.00–18.00.