Pillihundi lauamängu võistlus

17. sept. Pillihundi lauamängu võistlus


HEA UUDIS - kõik jõuavad veel osaleda, sest PIKENES tähtaeg PILLIHUNDI lauamängu loomise VÕISTLUSELE! Paari hea kolleegi soovitusel nüüd võimalus saata ägedaid lastega koos tehtud muusikalisi lauamänge  25. SEPTEMEMBRIni.
AUHINNAD ka pikenesid 🙂
1.-5. klassi õpilastele (sest nüüdne 5. oli välja kuulutamise ajal kevadine 4.,

Osa võib võtta kas kogu klass või üksiküritajad (auhinnad erinevad).
Rõõmu ja mängu muusikast!
Tee ise maailma parim lauamäng!

Oluline on, et nii mängu kui ka kõiki mänguga seotud detaile oleks võimalik välja printida ning kui vajalik lõikuda, kleepida, värvida. Nuppude ja täringu olemasolu võib eeldada, sest need on ilmselt igal lauamängusõbral olemas. Lähtuvalt pillide ja metsloomade iseloomust võib loodavas mängus proovida hundil aidata metsa võimalikult kiirelt läbida.

Aga kes on Pillihunt? „Pillihunt“ on Priit Pajusaare ja Leelo Tungali loodud uue lastekontserdi peategelane, kes viib lapsed seiklusele orkestripillide maailma. Nimelt otsustab hunt hakata muusikuks. Tema kõhu peal on elektrooniline tabloo ehk huntofon, kuhu ta salvestab loomade pillihääli. Hunt kohtab oma teel väga palju tuttavaid loomi oma eelmistest muinasjutuseiklustest nagu näiteks kellakapi-kitsekest ja põrsakest Naf-Naf ning õpib tundma nende pille.

Lauamänge ootame siis hiljemalt 25. septembriks aadressile: lastejaam@err.ee või postiaadressil ERR Lastejaam, Gonsiori 27, 15029 Tallinn. Lisainfot saab küsida aadressil: kadri.tiisel@err.eeAuhinnaks kontserdikülastused ja lauamängud!

Võitjad kõige seikluslikuma, fantaasiarikkama ja lõbusama pillilahendustega mängude hulgast valib välja auväärne žürii, kuhu kuuluvad Leelo Tungal, Priit Pajusaar, Eesti Kontserdi ja ERRi Lastejaama esindaja.

Auhindu on mõlemas kategoorias kolm. Klasside kategoorias: Peaauhind: terve klass saab vaatama tulla Eesti Kontserdi muusikalist lastelugu „Pillihunt“ kas Tallinnasse, Tartusse  või Pärnusse. Lapsed sõidutab kontserdile T.A. Bussid./ 2. ja 3. koht lõbus ja arendav Insplay lauamäng klassile.

Individuaalses kategoorias: 1. koht kutse kahele vaatama Eesti Kontserdi muusikalist lastelugu Pillihunt valitud asukohta / 2. koht kutse kahele vaatama Eesti Kontserdi muusikalist lastelugu Pillihunt valitud asukohta / 3. koht lõbus ja arendav Insplay lauamäng

Võitjate nimed ilmuvad Lastejaama kodulehel ning võitjatega võtame ise ühendust!

Heade soovidega,

Eesti Kontsert ja ERR Lastejaam

Eesti Kontsert kutsub kontsertidele:

Lastekontsert-lavastus PILLIHUNT


P 30.september kell 12 Estonia kontserdisaal

R 5.oktoober kell 12 Vanemuise kontserdimaja

K 17.oktoober kell 12 Pärnu kontserdimaja

Tekst:  Leelo Tungal

Muusika: Priit Pajusaar

Pillihunt: Andero Ermel (Tallinna Linnateater)

Pillid ja loomade rollis: Pärnu Linnaorkestri vähendatud koosseis

Kunstnik: Liivika Põvat-Straus

Kontserdi kestvus: 40 min.

Soovitatav lastele vanuses 6 – 11 eluaastat

Toetavad:  Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Eesti Haridusministeerium

Sponsorid: Insplay, T.A. Bussid

„Pillihunt“ viib lapsed osalusseiklusele orkestripillide maailma. Stsenarist Leelo Tungal kasutab meile juba tuttavaid hundimuinasjutte. Hunt on neis kõigis (Punamütsike, Kolm põrsakest) oma nõrkuste ja veidrustega ikka otsekui üks ja seesama olnud. Ja tegelikult olevat ta ka kõigis oma eelmistes seiklustes tahtnud hoopis muusikat teha. Teda võeti aga ikka ja jälle sellesama kurja hundina ja muusikategemise soov läks luhta. Oma naljakashaledal moel ootab ta lastelt mõistmist ja toetust.