PILLIHUNT – Orkestripillide tundmise mäng

08. jaan. PILLIHUNT – Orkestripillide tundmise mäng


Haridusministeerium ja Eesti Kontsert kinkisid koolidele mängu.

Eesti Kontsert ning Eesti Haridus- ja Teadusministeerium andsid jõulukingina Eesti koolidele üle "Pillihundi" veebi- ja mobiilimängu.

Mäng põhineb helilooja Priit Pajusaare ja kirjanik Leelo Tungla samanimelisel lastelool, mida mängiti sügisel nii kontserdimajades üle Eesti kui ka eesti ja vene õppekeelega koolides. Pillihunt tuleb selleks, et muuta orkestripillide tundmaõppimine elavamaks ja mängulisemaks. Eesti Kontsert sai Dallase Sümfooniaorkestrilt loa kasutada nende salvestatud meloodiat erinevate pillide esituses. Sellele liideti pildid, kus on Pärnu Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri mängijad koos oma pillidega. Nii näevad lapsed pilliheli kuulates, kuidas pill välja näeb, kui suur see on ja kelle esituses seda ka Eesti lavadel näha võib. Mäng on õpetlik, sest Pillihundi (näitleja Andero Ermel) kehakeelest näeb, kas vastus oli õige või vale ja möödapaneku korral tuleb ekraanile ka õige pilli nimetus. Kui esimese korraga ära ei tunne, saab kuulamist korrata. Lõpuks kuvatakse ekraanile ka õigete vastuste arv.

Nii  saab mängulisel viisil läbi viia ka kooli muusikaõpetuse kontrolltööd. Laagna Gümnaasiumi lapsed katsetasid mängu ja õpetaja Lii Leitmaa sõnul olid õhinaga asja juures ka need, kes muidu osa võtta ei soovi.

Mäng jõuab õpetajateni mitme kanali kaudu. Maakondade esindajad saatsid selle edasi õpetajate meililistidele, info on üleval ka facebooki grupis “musaõpsid” ja Eesti Muusikaõpetajate Liidu lehel ning  selle saab lisada ka e-Koolikoti keskkonda (digimaterjalide kogum erinevatele õppeainetele).

Nii peaks Eesti Kontserdi kodulehelt jõudma mäng kõikide muusikaõpetajateni.
Mängu rahastas Eesti Haridus-ja Teadusministeerium, teostas arendaja Kahro Raie ja mõtlesid välja Eesti Kontserdi produtsent Heili Vaus-Tamm koos assistent Farištamo Elleriga.
Foto autor: Sven Tupits

MÄNGU LEIAD SIIT