Rahvusvaheline II Gustav Adolfi orelifestival 6.-12. juuni 2015

27. apr. Rahvusvaheline II Gustav Adolfi orelifestival 6.-12. juuni 2015


6. - 12. juunini 2015 toimub rahvusvaheline II Gustav Adolfi orelifestival, kus astuvad üles tunnustatud Eesti ja välismaa organistid. Orelikontserte ja meistriklasse toimub seitsme festivalipäeva jooksul üle kahekümne. Festivalil on kasutuses kaks orelit - Henry Jones 1905 Mederi saalis ja Walckeri 1957 aasta orel Kapiitlisaalis.

Pakume võimalust Tallinna koolide ja muusikakoolide klaverieriala õpilastele osaleda festivalil interpreedina Kapiitlisaali orelil Walcker 1957.

Õpilase osalemiseks festivalil orelil peab olema muusikaõpetaja soovitus ning tugi kontserdiks ettevalmistusel. Soovitatava iseseisva kava pikkus peaks olema 15 kuni 40 minutit. Kui on lühikese kavaga interpreete rohkem, siis neist koostatatakse eraldi formaadiga ühis-kontserdid. Ajakava kohandatakse vastavalt.

Koostöös muusikaõpetaja ja GAG organistidega valitakse sobivad klaveripalad, mida saab esitada orelil (suure tõenäosusega ilma pedaalregistreid kasutamata). Kohapeal tagatakse professionaalse organist nõustamine ettevalmistusperioodil ja kontserdil. Harjutada saab Kapiitlisaali orelil juba praegu.

Olge julged ja innovaatilised, julgustage klaveriõpilasi sõprust tegema oreliga, et võtta vastu väljakutse, esineda rahvusvahelisel festivalil. Loomulikult on oodatud endast teada andma ka oreliõpilased.

Info ning osaleda soovijate registreeumine festivali projektijuhi Yvonne Lagle juures info@gag.ee, tel 6274054.

Anname muusikale suuremad võimalused!

 

Lugupidamsiega

Hendrik Agur

Gustav Adolfi orelifestivali kunstiline juht

Hendrik.agur@gag.ee

5077757

 

Vt ka http://orelifestival.ee/ ja https://et-ee.facebook.com/gustavadolforganfestival ning festivaliarvustust ajalehest Sirp 19.06.2014 http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c5-muusika/tunnete-orkester/