Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamise programm (1.okt.2015)

18. sept. Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamise programm (1.okt.2015)


1. oktoobril tähistatakse üle maailma rahvusvahelist muusikapäeva, mille puhul toimub Eestis kolmandat korda mahukas Muusikapäeva programm, kuhu kuulub enam kui 200 tasuta kontserti üle Eesti. Täpsema Muusikapäeva programmiga saate tutvuda aadressil www.muusikapäev.ee.
Muusika-aasta puhul on ellu kutsutud ka Muusikapäeva lisaprogramm "Muusika ja film", mis on loodud spetsiaalselt kooliõpilaste jaoks eesmärgiga avada nii õpilaste kui ka täiskasvanute jaoks muusika erinevaid tahke.

Kutsume teid programmidest osa saama! Filmiprogramm on osalejatele eelregistreerimisel tasuta, grupid tuleb eelnevalt registreerida aadressilfilm@muusikapaev.ee

"Muusika ja film" raames kohtuvad eesti noortega armastatud heliloojad Olav Ehala ja Ülo Krigul, kelle filmimuusikat tunnevad nii noored kui ka vanad filmisõbrad. Heliloojad tutvustavad oma loomingut ning jutustavad esmakordselt publikule filmidele muusika kirjutamisest põnevaid lugusid. Kohtumisel kõlab elav muusika, mille ettekannetes osalevad ka heliloojad ise ning kavas on katkendid nii vanadest kui ka uutest filmidest.

"Ülo Kriguli heliribad"
Apollo Kino (Solaris Kino) Saku saal
Seansid kell: 9.15 - 10.00; 10.30 - 11.15

Helilooja Ülo Krigul tutvustab kaadreid filmidest "Lisa Limone ja Maroc Orange: Tormakas armulugu" (2013), "Roukli" (2015) ja Hardi Volmeri uuest animatsioonist "Arhimeeritud linn" (2015). Muusikat esitab Ülo Krigul klaveril. Sobilik vanemale kooliastmele ja vanematele.

"Olav Ehala filmihelide maailm"
Apollo Kino (Solaris Kino) Kalevi saal
Seansid kell: 9.15 - 10.00; 10.30 - 11.15; 11.45 - 12.30

Kohtumisel tutvustab helilooja Olev Ehala muusikat Eesti kino kullafondi kuuluvatest linateostest: joonisfilmist "Ramsese vembud" (1987), mängufilmidest "Nukitsamees" (1981) ja "Karoliine Hõbelõng" (1984). Laule esitavad Olav Ehala klaveril ja laulja Nele-Liis Vaiksoo. Sobib nooremale kooliastmele.

1. oktoobril toimub ka Muusikapäeva e-viktoriin. 15 küsimusega autasustatud muusikaviktoriin toimub Muusikapäeva hommikul 7.00-12.00 Klassikaraadio internetileheküljel ja on mõeldud laiale muusikasõprade ringile. Viktoriin on jõukohane ka õpilastele alates keskastmest ning sobib muusikapäeva tähistamiseks koolides. Viktoriin on saadaval veebileheküljel http://klassikaraadio.err.ee

Muusikapäeva eesmärgiks on väärtustada muusikakultuuri ja tutvustada muusikuid ning nende elukutset. Muusikapäeva märksõna "Kuula!" kutsub üles kuulama ja märkama muusikat ning helisid meid ümbritsevas keskkonnas ja ka mõtisklema, millist osa mängib muusika meie igapäevases elus.

Mõnusaid muusikaelamusi!