Riho Pätsi Koolimuusika Fond ootab laureaadikandidaate

22. apr. Riho Pätsi Koolimuusika Fond ootab laureaadikandidaate


Riho Pätsi Koolimuusika Fond asutati 2002. aastal  eesmärgiga jäädvustada silmapaistva  muusikapedagoogi, helilooja, koorijuhi ja teadlase professor Riho Pätsi (1899­­-1977) elutööd ja mälestust.

2019. aastal möödus 120 aastat Riho Pätsi sünnist. Sellele oli pühendatud rahvusvaheline muusikahariduse konverents, laureaatide tunnustamine ning R. Pätsi kolme uue trükise esitlus.

Käesoleval aastal  tunnustab fond juba  kaheksateistkümnendat korda  eriliselt silma paistnud muusikaõpetajat, heliloojat, muusikapedagoogika uurijat, instrumendiõpetajat ja koolimuusika edendajat.  Vastavalt statuudile saavad  laureaadikandidaate   esitada  kõrgkoolid,  loome- ja kutseliidud, seltsid, ühingud jt.

Statuut

Esildisi laureaadikandidaatideks  ootame   1. juuniks 2020  aadressil: Inge.Raudsepp@Innove.ee

Laureaatide tunnustamine toimub  2020. aasta  oktoobris Eesti Teaduste Akadeemia saalis. Laureaaditunnistusega kaasneb stipendium 800 eurot ning fondi hõbemärk.

Fondi tegevust on toetanud  Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Koolibri Kirjastus, Eesti Autorite Ühing, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusikaõpetajate Liit. 

Inge Raudsepp
Fondi juhatuse esimees
5049085