Teenetemärkide kavalerid 2021

23. veebr. Teenetemärkide kavalerid 2021


Riigi teenetemärkide saajate hulgas on sel aastal kaks Eesti Muusikaõpetajate Liidu liiget:
🥇 Ene Kangron – Valgetähe V klassi teenetemärk
🥇 Cathlen Haugas – Eesti Punase Risti V klassi teenetemärk

Ene Kangron

Ene Kangron on andnud hindamatu panuse Eesti muusikahariduse edendamisel, väärtustamisel ning tutvustamisel rahvusvaheliselt.
Lisaks pikaaegsele tööle koorijuhi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dotsendi ja täienduskoolituskeskuse juhina oli Ene Kangron üks Eesti Muusikaõpetajate Liidu asutajaliikmetest ning aseesimees (1990–1995) ja esimees (1995–2002). Alates aastast 2002 on ta EMÕ Liidu laiendatud juhatuse liige ja välissuhete juht.
Tema eestvedamisel on alates 2002. aastast toimunud 10 üleriigilist muusikaolümpiaadi, millega on antud sadadele andekatele õpilastele võimalus end proovile panna ning mille osaliste hulgast on välja kasvanud mitmeid uusi professionaalseid muusikuid ja muusikaõpetajaid. Aastal 2012 toimus Ene Kangroni algatusel Tallinnas esimene rahvusvaheline muusikaolümpiaad, millele järgnesid Läti (2014), Leedu (2016), Eesti (2018) korraldatud sarnased sündmused.
Muusikaolümpiaadid on nii tõstnud muusikaõpetuse tähtsust Eesti kontekstis, rõhutades muusika võrdväärsust teiste õppeainetega, kui ka tutvustanud Eesti muusikaõpetuse terviklikkust ja kõrget taset mujal maailmas.

Cathlen Haugas

Cathlen Haugas, Võrumaa esindaja EMÕ Liidu volikogus, töötab põhikohaga Urvaste koolis erivajadusega õpilaste muusikaõpetajana.

Mullu pälvis ta Aasta Põhikooli Aineõpetaja aunimetuse ning ERR tegi sel puhul tema tööst ülevaate: https://www.err.ee/.../aasta-pohikooli-aineopetaja-paneb...


Teenetemärgi said ka Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA eelmine juht Aet Maatee ning koorijuht Indrek Vijard.

Tunnustatute täisnimekirja leiab siit.

Palju õnne!