Uus inspiratsioon Patrik Sebastian Untilt

07. juuni Uus inspiratsioon Patrik Sebastian Untilt


Aeg-ajalt tundub meile, muusikaõpetajatele, et inspireerivaid ideid jusktui pole, ja et kuidas edasi? Pakume välja võimaluse pöörduda oma "muusikaliste salasoovide" hetkel olemasolevale seltskonnale arranžeerimise soovidega noore talendi Patrik Sebastian Unti poole.


Minu nimi on Patrik Sebastian Unt, noor helilooja Raplast. Lisaks heliloomingule, mida on esitatud nii Eestis kui ka välismaal (nt Ameerika Ühendriikides), on minu arranžeeringud leidnud samuti palju kõlapinda. Olen teinud seadeid orkestritele (puhkpilliorkester, kammerorkester), kooridele, vokaalansamblitele ja erinevatele mitteklassikalistele koosseisudele. Mõned näited: Poppurrii Raimond Valgre teostest puhkpilliorkestrile tuli esiettekandele Rapla Maakonna laulupeol, kuid on jäänud siiani mõnede puhkpilliorkestrite repertuaari. Seoses Taani kuninganna Margrethe II visiidiga Tallinasse 2019. aasta juunis, esitati minu seadet Taani eurovisiooni võiduloost "Fly on the wings of love" paljude Eesti ja Taani kooride ning Eesti Politsei- ja Piirivalveorkestri ning Kopenhaageni politseiorkestri koosseisus. Samuti on minu vokaalansamblite seaded pälvinud seadete eripreemiaid erinevatel Eestisisestel konkurssidel. Minu seadete kohta on öeldud, et need on värsked, originaalsed ja täidetud uudsete mõttepuhangutega.

Patrik on osalenud tänaseks juba neljal muusikaolümpiaadil, mille tihedas konkurentsis on ta jõudnud kahel korral ka rahvusvahelisele tasemele.

Patrik Sebastian Unt

Tekkinud huvi ja soovi korral saab pöörduda Patriku poole e-maili teel patrik.unt@gmail.com