Viljandimaa võõrustas muusikaõpetajaid 3.-4. novembril

07. nov. Viljandimaa võõrustas muusikaõpetajaid 3.-4. novembril


"Võrratu Viljandimaa võõrustab"

- selline oli sellel sügisel nüüd juba järjekorras XXVII MUUSIKAÕPETAJATE SÜGISPÄEVADE kutsung.

See oli väga hästi tabatud. Viljandimaa on tõepoolest võrratu. Õpetajaid oli üle vabariigi umbes 90 kohale tulnud. Rõõm oli taas üle aastate silmast silma ja pingevabalt kohtuda. Enamasti kohtuvad muusikaõpetajad kas võistulaulmistel või konkurssidel. Toimusid vahvad loeng/koolitused - "Loovuse arendamine õppeprotsessis", kus saime oma loovuse proovile panna ja "Miks õpetada koolis pärimusmuusikat".

Väga toredaid uusi, huvitavaid ideid ja mõtteid pakkusid ka kohtumised Viljandi linna ja maakonna koolides. Igast koolist tagasi tulles olid kõik vaid positiivsete emotsioonidega laetud.

Mina käisin Heimtali Põhikoolis. Väga armas maakool. Juba see koht, milline loodus ja vana renoveeritud mõisamaja, mis pakkus meile külastajate imelise üllatuse. Väga vahvad töötoad, milles osalesime, aga kõige suurem üllatus oli klaasveranda, mis on vana talveaia kohal. Restaureerimise käigus tuli välja kivirajatis, mis puhastati ja nüüd on selle kohal klaaspõrand mille all elavad täiesti oma elu huvitavad sõnajalgtaimed, mis ärkasid ellu pärast restaureerimist. Keegi neid ei kasta ega saagi nende eest hooliseda, aga nad on võimsad. Arvatakse, et need on kunagi sinna lõksu jäänud taimed juurestikust kasvama hakanud. Lisan ka foto.

Lahku mindi teadmisega, et aasta pärast saame taas kokku ja siis juba Jõgevamaal.

Kõigi nende aastate jooksul ei ole olnud ühtegi sügispäevade kokkusaamist, mis ei oleks oma erilisusega meelde jäänud. Ka sel korral oli õpetajaid, kes olid esimest korda ja lubasid järgmisel aastal jälle osaleda.

Kohtumiseni sügisel 2023!

Anne Luukas /Tallinna Kunstigümnaasiumi muusikaõpetaja/